Roční vyměřovací základ je úhrn vyměřovacích základů (hrubých příjmů) za kalendářní rok vynásobený příslušným koeficientem nárůstu všeobecného vyměřovacího základu. Osobní vyměřovací základ je měsíční průměr úhrnu ročních vyměřovacích základů. Výpočtový základ je osobní vyměřovací základ redukovaný za využití uvedených redukčních hranic. Procentní výměra důchodu se stanoví z výpočtového základu procentní sazbou odpovídající délce doby pojištění. Odhadovaný růst průměrné mzdy v% se zobrazí pod tabulkou pouze v případě, že je požadován výpočet výše důchodu přiznaného po roce 2019. Tyto údaje je třeba vyplnit podle vlastního uvážení, neboť jejich uvedení by vyžadovalo zohlednit řadu měnících se faktorů, což pro tento orientační výpočet není možné a ani účelné. Pro stanovení výše důchodu přiznávaného po roce 2019 nejsou ještě k dispozici potřebné statistické údaje o vývoji výše průměrné měsíční mzdy po roce 2017 a nelze proto stanovit výši důchodu na základě platných údajů. S ohledem na četné žádosti o alespoň rámcovou představu o možné výši důchodu přiznávaného po roce 2019, umožňuje kalkulačka i výpočet výše důchodů přiznaných v letech 2020 až 2025.
  1. Důchodová kalkulačka 2010 qui me suit
  2. Důchodová kalkulačka 2012 relatif

Důchodová kalkulačka 2010 qui me suit

Při takovém výpočtu výše důchodů je nutné si být vědom toho, že vypočtená výše je skutečně jen velmi orientační, neboť vychází z řady předpokladů, které se ve skutečnosti nemusí naplnit, což vypočtenou výši důchodu výrazně ovlivní. Je nutné odhadnout nejen očekávaný vývoje výše dosaženého vyměřovacího základu, tedy vlastních "hrubých výdělků" v příslušných letech, ale i předpokládaný vývoj průměrných mezd. Důchodovou kalkulačku nelze použít pro výpočet důchodů invalidních, vdovských, vdoveckých, sirotčích, ani tzv. dílčích starobních důchodů, kdy část doby pojištění byla získána v zahraničí. Přesný výpočet důchodu se zohledněním všech rozhodných skutečností provádí ČSSZ až na základě řádně uplatněné žádosti u okresní správy sociálního zabezpečení podle místa trvalého bydliště. Věková kalkulačka (32. 19kB) Důchodová kalkulačka (28. 97kB) Poslední aktualizace: 3. 10. 2019

kurz libra kalkulačka

Studium získané po 31. prosinci 1995 do 31. prosince 2009 se započítává nejvýše v délce 6 roků po dosažení věku 18 let, a to v rozsahu 80%. Z doby "evidované" nezaměstnanosti se započítává doba vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání u Úřadu práce, po kterou byly vypláceny dávky v nezaměstnanosti. Doba vedení v této evidenci, po kterou nebyly vypláceny dávky v nezaměstnanosti, se hodnotí v rozsahu nejvýše tří roků zjišťovaných zpětně ode dne vzniku nároku na důchod; přitom dobu evidence před 55. rokem věku pojištěnce do ní lze započítat jen v rozsahu jednoho roku. Pro výši procentní výměry se tato doba započítává v rozsahu 80%. Za výkon výdělečné činnosti po dosažení věku stanoveného pro nárok na starobní důchod (tzv. "přesluhování") se pro účely zvýšení procentní výměry důchodu nepovažuje doba pracovního volna bez náhrady příjmu a neomluvené nepřítomnosti v práci a doba dočasné pracovní neschopnosti nebo pobírání dávek nemocenského pojištění (od počtu dnů po dosažení důchodového věku je tedy nutné uvedený počet dnů odečíst).

Důchodová kalkulačka 2012 relatif

1. 2010 invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně), dobu výkonu základní vojenské služby, nejde-li o vojáka z povolání, dobu osobní péče o dítě do čtyř let věku nebo o osobu závislou na péči jiné fyzické osoby ve stupni II až IV nebo o dítě ve věku do 10 let ve stupni I (dříve o převážně nebo úplně bezmocnou osobu nebo o částečně bezmocnou osobu starší 80 let), dobu studia, dobu "započitatelné" nezaměstnanosti (viz. níže). Doba pojištění ke dni vzniku nároku na důchod – Jde o součet doby pojištění a tzv. náhradních dob pojištění (většinou se jedná o doby uvedené v předchozí odrážce). Náhradní doby pojištění se s výjimkou doby péče o dítě do čtyř let věku nebo o osobu závislou na péči jiné fyzické osoby (bezmocnou osobu) a doby výkonu základní vojenské služby (nejde-li o službu vojáka z povolání) započítávají pro výši procentní výměry důchodu v rozsahu 80%. Z doby studia získané před 1. lednem 1996 se započítává doba studia po skončení povinné školní docházky do dosažení věku 18 let v plném rozsahu a po dosažení uvedeného věku se hodnotí nejvýše 6 roků studia, a to v rozsahu 80%.

důchodová kalkulačka 2012 relatif

Poznámky k důchodové kalkulačce Podmínky nároku na důchody z důchodového pojištění a způsob stanovení jejich výše upravuje zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Výpočet důchodu pomocí důchodové kalkulačky vychází ze základních údajů, které v obecném případě výši důchodu ovlivňují, ale neumožňuje plně zohlednit všechny rozhodné skutečnosti. Důchodová kalkulačka proto může sloužit pouze k orientační představě o výši důchodu. K údajům, které je třeba vyplnit (přepsat) do zelených buněk důchodové kalkulačky uvádíme pro usnadnění několik upřesňujících poznámek. Vyměřovací základ – Uvádí se hrubý výdělek dosažený v příslušném kalendářním roce (u zaměstnanců), nebo roční vyměřovací základ pro stanovení pojistného (u osob samostatně výdělečně činných), případně úhrn výdělku a vyměřovacího základu. Příjmy v roce přiznání důchodu se pro výpočet důchodu nezohledňují. Vyloučené doby – většinou se jedná o dobu pobírání dávek nemocenského pojištění, dobu pobírání plného invalidního důchodu (od 1.

  • Kalkulačky - MPSV Portál
  • Dáma v závoji online
  • Daňový portál epo
  • Důchodová kalkulačka 2015 cpanel
  • Nez jsem te poznala
sms-zdarma-seznam