anbinhauto.com

Kam Dát Prací Prášek - Žena-In - Buben Pračky Nebo Přihrádka? Kam Patří Prací Přípravky, Aby Bylo Prádlo Dobře Vyprané

Prášky totiž obsahují bělidla, která prací prostředky v tekuté formě postrádají. Při praní barevného prádla je však třeba mít na paměti, že čím větší je prací síla, tím hůře odolávají barvy na oblečení. Zkrátka prášek s bělidly účinně vypere bílou košili, ale pestrobarevnému triku prokáže – zejména při dlouhodobém používání – spíše medvědí službu. Proto by se při praní barev měly používat prostředky na barevné prádlo, které je chrání a bělidla neobsahují. Pokud v domácnosti ale nechcete shromažďovat více pracích prostředků pro jednotlivé barevné odstíny a spíše vás zajímá, který patří k těm univerzálním, hodícím se na bílé i barevné prádlo, dobrou volbou pro vás bude tekutý prací gel. Tekutá forma zpravidla neobsahuje bělidla a optické rozjasňovače a barvu vašeho prádla udrží i po několikanásobném praní v původním nebo velmi podobném odstínu. Podobně účinné jsou i prací kapsle, které se liší od tekutých gelů zejména svou formou. Prodávají se v již předdávkovaném množství, takže usnadňují manipulaci.

ŽENA-IN - Buben pračky nebo přihrádka? Kam patří prací přípravky, aby bylo prádlo dobře vyprané

Padesát procent lidí v Česku hodí prádlo do pračky, nasype tam prášek, který je zrovna po ruce, a zapne ji na obvyklý program. Ale to je špatně. Takhle vám prádlo dlouho nevydrží. Praní je zdánlivě jednoduchá činnost. Jenže pak si položíte několik otázek a hned je tu problém. Jak si správně roztřídit prádlo před praním? Při jaké teplotě prát, aby se prádlo nesrazilo? Podle čeho volit prací prostředek? Jaké jsou druhy pracích prostředků? Třídění Základem je správné roztřídění. Třídí se na bílé, barevné a černé prádlo. Pak se roztřídí prádlo podle materiálu. Vlna a jemné tkaniny (třeba jemné spodní prádlo) se musí prát zvlášť, protože těžké tkaniny nasáklé vodou by je v bubnu poškodily. Prášek Autor: Na trhu jsou univerzální prací prostředky. Ty se používají na bílé a stálobarevné prádlo. V jejich složení jsou však bělicí prostředky, takže byste je neměli používat na barevné prádlo a hlavně ne černou. Tady používejte prášky s označením "color". Jejich složení barvy tolik nezničí. Na černé prádlo existují i speciální přípravky, které uchovají barvu skutečně černou a nestane se z ní po pěti praních barva popela z cigaret.

  1. Kam dávat tekutý prací prášek
  2. Kam dát prací prášek
  3. Restaurace sedmé nebe plzeň
  4. Přijímá žádosti o peněžitou pomoc v mateřství - statnisprava.cz
  5. 2 fotbalová liga výsledky
  6. Naučte se správně prát | Dům a zahrada - bydlení je hra
kam dát prací prášek

Dávkování je velice snadné. Například k odměření správného množství aviváže Silan jednoduše použijte uzávěr lahve. Do něj odměřte a vlijte do dávkovače pračky do přihrádky určené pro aviváž. Náš tip: jaké novinky byste si neměli nechat ujít? Čtěte naše články: Objevte dlouhotrvající svěžest nových Persil Expert Duo-Caps Nic není silnější než nový Persil Expert: Dokonalá čistota již od 20 °C Persil Duo-Caps: jak se nám osvědčily nové kapsle? Více na. Zapojte se do redakční diskuse a vyhrajte dárek!

ŽENA-IN - Škola praní: Kam dávát prací prostředek, aby bylo prádlo dobře vyprané?

Odměrka na prací gel se vyrábí v několika variantách a tvarech. Klasická odměrka na tekuté prací prostředky i prací prášek má objem 150 mililitrů. Díky kulovitému tvaru do odměrky pohodlně nalijete tekutý prací prostředek a rovnou ho vložíte do bubnu pračky. Přihrádka na aviváž Aby prádlo zůstalo po každém praní nadýchané a hebké, doporučuje se používat aviváž. Stejně jako u pracích prostředků je informace o přesném dávkování aviváže k dispozici na zadní straně obalu, přičemž doporučené dávky jsou podobně jako u pracích prostředků standardně určeny pro pračku o obsahu 4–5 kg suchého prádla. Dávkování je velice snadné. Například k odměření správného množství aviváže Silan jednoduše použijte uzávěr lahve. Do něj tekutinu odměřte a vlijte ji do dávkovače pračky, do přihrádky určené pro aviváž. Která to je, máte uvedeno v návodu k pračce. Autor: © Mgr. Světluše Vinšová Foto: © India

Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na sypké, tekuté a předdávkované (tablety, gelové kapsle). Sypké prací prostředky – doporučenou prací dávku dávkujeme přímo do přihrádky v pračce. Tekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo nebo se lije do přihrádky u pračky. Předdávkované prací prostředky – požadovaný počet gelových kapslí se vkládá pod prádlo přímo do bubnu pračky; práškové tablety se vkládají přímo do přihrádky pračky. Jak si co nejtransparentněji porovnat ceny a tak zjistit, který prací prostředek je nejlevnější? Stačí, když si cenu pracího prostředku vydělíte počtem pracích dávek. A máte to! V mnoha obchodech již najdete uvedený přepočet ceny za 1 prací dávku. Nezapomínejte, jedna prací dávka je standardně stanovená, a tudíž pro všechny výrobce stejná. Nádobka na tekutý prací prostředek Nádobka na tekutý prací prostředek je ve většině případů vrchní víčko, které slouží k dávkování přípravku. Dávkovač na prací gel Na trhu jsou dostupné i praktické nádoby pro dávkování pracích prostředků přímo do bubnu pračky.

Praní je nedílnou součástí péčí o domácnost. Díky moderním technologiím, ať už ve vývoji praček, nebo pracích prostředcích, dalo by se říci, že praní je dneska hračkou. Nemusíme stát u valchy, mít rozedrané a vytahané ruce od praní, máchání a ždímání. Stačí jednoduše zmáčknout knoflík, tlačítko, navolit displej pračky, dodat pračce přiměřenou dávku prášku, gelu a technika pracuje za nás. I když je to tak jednoduché, často děláme chyby v tom, kam se má prací prostředek dát. Přímo do bubnu poračky, nebo do zásobníku, který je na to určený? Kam přesně dávat prací dávky? Podívejte se na naše rady! Způsob dávkovaní závisí od toho, jaký druh pracího prostředku používáte. Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na sypké, tekuté a předdávkované (tablety, gelové kapsle). Sypké prací prostředky – doporučenou prací dávku dávkujeme přímo do přihrádky v pračce. Tekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo. Předdávkované prací prostředky – požadovaný počet gelových kapslí se vkládá pod prádlo přímo do bubnu pračky; práškové tablety se vkládají přímo do přihrádky pračky.

Praní je nedílnou součástí péčí o domácnost. Díky moderním technologiím, ať už ve vývoji praček, nebo pracích prostředcích, by se dalo říci, že praní je dneska hračkou. Nemusíme stát u valchy, mít rozedrané a vytahané ruce od praní, máchání a ždímání. Stačí jednoduše zmáčknout knoflík, tlačítko, navolit na displeji pračky prací cyklus, dodat pračce přiměřenou dávku prášku, gelu a technika pracuje za nás. I když je to tak jednoduché, často děláme chyby v tom, kam se má prací prostředek dát. Přímo do bubnu pračky, nebo do zásobníku, který je na to určený? Kam přesně dávat prací dávky? Podívejte se na naše rady! Způsob dávkovaní závisí od toho, jaký druh pracího prostředku používáte. Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na sypké, tekuté a předdávkované (tablety, gelové kapsle). Jak se díky znalostem o pracích dávkách lépe zorientovat v cenách pracích prostředků? Stojíte před regálem s pracími prostředky a rozhodujete se, který z pracích prostředků si vybrat? Bude to sypký, tekutý prací prostředek nebo třeba předdávkovaný?