Vinnetou Tajemství Stříbrného Jezera

bolest-paty-při-došlapu

Ve třech dílech Mayova románu Vinnetou je Old Shatterhand (v překladu "stará Drtící ruka) líčen ve svém původním povolání německého zeměměřiče. Tři připravované filmy RTL se tak podle soudu nesmějí jmenovat "Vinnetou a Old Shatterhand", "Vinnetou a poklad na Stříbrném jezeře" a "Vinnetouova smrt". Remake se přitom od poloviny srpna natáčí v Chorvatsku na místech, jež se stala kulisami klasických indiánek se zmíněnými hrdiny v šedesátých letech minulého století. Nyní si však milovníci mayovek budou muset zvykat na nová jména, hlavně na exoticky znějící Krešnik "Nik" Dželilaj (Kreshnik "Nik" Xhelilaj), což je dvaatřicetiletý Albánec hrající prvního z Apačů. Jeho bílého bratra ztvární Němec Wotan Milke Möhring (48), jedna z hvězd německého seriálu Místo činu (Tatort). Pro mnohé fandy Vinnetoua a Old Shatterhanda je to mírný šok, jen těžko se smiřují s tím, že na plátně budou vyrážet za novými dobrodružstvími na ořích Ilčím (Vítr) a Hatátitlovi (Blesk) jiní herci než Pierre Brice a Lex Barker.

Winnetou tajemství stříbrného jezera 1

Právě díky této ústřední melodii filmu, později známé jako Old-Shatterhand-Melodie, která v roce 1962 vedla 17 týdnů žebříčky německých hitparád, se stal Böttcher takřka přes noc jedním z nejúspěšnějších německých filmových skladatelů. Hudbu pak složil i k dalším filmovým mayovkám, například Vinnetou-Rudý gentleman, Vinnetou-Poslední výstřel, Petrolejový princ či Old Surehand. Martin Böttcher se narodil 17. června 1927 v Berlíně a už od dětství hrál na klavír. Jeho vášní bylo letectví, toužil se stát pilotem. Po druhé světové válce ale odešel do Hamburku, kde začal hudební kariéru v rozhlasovém orchestru. Jako skladatel filmové hudby debutoval v roce 1955. Pro televizi složil Böttcher hudbu i k několika dílům detektivních seriálů Derrick či Otec Braun. V roce 1995 dostal za přínos německé kinematografii Čestnou cenu za filmovou hudbu. Podle německých médií zemřel autor hudby k Vinnetouovi v severním Německu ve městě Rendsburg, kam se na sklonku života vrátil po letech strávených na Sardinii a ve švýcarském Luganu.

Přehled dílů — Vinnetou — Česká televize

  • Přehled dílů — Vinnetou — Česká televize
  • Vinnetou - Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016) | ČSFD.cz
  • Vinnetou a Poklad na Stříbrném jezeře (Der Schatz im Silbersee) - DVD | Bontonland.cz

Winnetou tajemství stříbrného jezera 3

Vinnetou Původní název Winnetou – Der Mythos lebt Země Německo Žánr dobrodružný film Scénář Jan Berger Režie Philipp Stölzl Obsazení a filmový štáb Produkce Christian Becker Hudba Heiko Maile Kamera Sten Mende Střih Sven Budelmann Premiéra 2016 Vinnetou na ČSFD Některá data mohou pocházet z datové položky. Vinnetou je třídílný televizní film volně založený na dobrodružných románech Karla Maye. Jedná se o reboot filmové série Mayovek z 60 byl promítán během vánočního týdne 2016 v německé televizi. Hlavní postavy ztvárnili Nik Xhelilaj ( Vinnetou) a Wotan Wilke Möhring ( Old Shatterhand). V roli Sama Hawkense se objevil herec Milan Peschel. Nová trilogie televize RTL je vyrobena v koprodukci s Rat Pack, Rialto Film, Tabbenoca. Jednotlivé části se jmenují " Vinnetou – Nový svět ", " Vinnetou – Tajemství Stříbrného jezera " a " Vinnetou – Poslední bitva " [1]. Obsah [ editovat | editovat zdroj] Všechny tři filmy hovoří o přátelství německého imigranta Karla Maye alias Old Shatterhanda a náčelníka kmene Apačů Vinnetoua.

Vinnetou - Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016) | ČSFD.cz

Čím delší, tím krásnější. To je aspoň měřítko, co? Když jsme s rodinou cestovali Thajskem, nemohla jsem si nevšimnout v pohledu na ženskou krásu úžasného paraxodu. Turistky ze západu se jezdí na thajské pláže opalovat a chytat bronz a mnohé z nich ze sluníčka neodejdou, dokud na svém těle nemají viditelně vypálené plavky. Protože od doby Coco Chanel v západním světě opálení symbolizuje určitý společenský status, kdy si můžete dovolit jezdit na dovolenou do krajů, kde svítí slunce po celý rok. Na druhou stranu v dnešní době Thajky kupují ve velkém bělící peelingy a krémy, aby se zbavily pigmentu a aby jejich pleť nebyla tak snědá a přiblížily se svým vzhledem nejen Evropankám, ale královské krvi. Protože ten, kdo není opálený a má světlou pleť, je brán jako někdo z vyšších vrstev, protože netráví tolik času na sluníčku prací. Až vás zase někdy napadne myšlenka, že se nevejdete do škatulek, který si společnost pro krásu vymyslela a budete se tím chtít trápit, tak než začnete, vzpomeňte si ještě třeba na: Dobu krásné a křivkami oplývající Marylin Monroe, která uváděla muže do totálního šílenství svými boky.

Winnetou tajemství stříbrného jezera online

Jenže pak je tu také Nšo-či, která svým oděvem a schopností komunikovat se zvířaty připomíná spíš Sheenu (na rozdíl od ní ale kozy neukáže - konec spoileru), záporák bez charismatu, zato však s psychickou poruchou, nebo provizorní batyskaf, v jehož nevelké vzduchové kapse pokrevní bratři žvaní tak dlouho, že by na to vypotřebovali všechen vzduch z ponorky. Krajina kolem Plitvických jezer je sice pořád krásná, ale pokud má představovat místo z přelomu 19. a 20. století a já ji několikrát za film vidím snímanou z helikoptéry, dvakrát věrohodně to zrovna nepůsobí. Pořád jsem si opakoval, "nečetl jsem to, tohle zrovna ne", jenže když došlo k tomu, že náčelník Apačů, ztělesnění všech ctností, zalhal, definitivně mi došlo, že tenhle Vinnetou nemá nic společného ani s tím filmovým, ani s tím knižním. Abych jenom nehanil, nově pojatý Old Shatterhand/Karel May se mi docela zamlouval, a právě tak i vyobrazení předsudků vůči indiánům, jež byly ve filmech vlastní jen padouchům a postavám, jejichž "srdce byla zaslepena hněvem".

Winnetou tajemství stříbrného jezera u

Nový Vinnetou Nevinnetou přiznal, že slavného rudocha ještě před natáčením neznal, nikdy o něm neslyšel, což zdůvodňuje tradiční izolovaností své vlasti od zbytku kontinentu. Ne bez důvodu se Albánii občas trochu hanlivě říká "zadní dvorek Evropy". Své indiánské neznalosti se ale snažil pilně dohnat. Rychle se musel zlepšit i v jízdě na koni, která mu moc nešla. Musel si také vypracovat tělo. Ještě nedávno nebyl takovým svalovcem, jak ho ukazuje několik fotografií RTL z natáčení. Bylo to vyžle, náčelník Kuřecí prsíčka, napsal švýcarský list Blick. V poslední době se tvrdě vypracoval v posilovně, i s pomocí osobního trenéra. Zpráva o výběru nového Apače vyvolala na webu a sociálních sítích v Německu velký ohlas. Hodně fanoušků Vinnetoua a Old Shatterhanda si tyto postavy dokáže (zatím) představit jen a pouze v podání už zmíněných herců Brice a Barkera. První byl Francouz (+86) a zemřel letos v červnu, druhý Američan (+54), který zesnul už roku 1973. Celkem 11 filmů s Vinnetouem, jež byly natočeny před půl stoletím, to je zkrátka klasika, na niž se nemá sahat.

  1. Asterix dobývá ameriku united
  2. Hovory s tgm film online zdarma
  3. Paragraf na klávesnici 1
  4. Pásový opar fotogalerie
  5. Moravská nová ves
  6. Jablonec fotbal evropská liga
  7. Tuningové války online
  8. Veletrh sběratel 2019
  9. Zš komenského 66
  10. Obchodník s hrůzou csfd
  11. Pravidla silničního provozu tramvaje