Csfd S Certy Nejsou Zerty: Hledejte: S Certy Nejsou Zerty | Ulož.To

svlikacku-za-kacku

(27. 2008) Falko Pekna humorna rozpravka, avsak mne staci na jedno pozretie... 22. 01. 2009 ______ Vladimír Dlouhý - (Petr) +++ Ondřej Vetchý - (Janek) +++ Jana Dítětová - (Babička) +++ Josef Kemr - (Kníže) +++ Viktor Preiss - (Správce) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Dorota) +++ Dana Bartůňková - (Angelina) +++ Monika Pelcová - (Adélka) +++ Karel Heřmánek - (Lucifer) +++ Petr Nárožný - (Kaprál) +++ Vladimír Hrubý - (Čert-písař) +++ Luděk Munzar - (Vypravěč) +++ Jiří Růžička - (Čert) +++ Petr Růžička - (Čert) +++ Hudba: Jaroslav Uhlíř +++ (6. 8. 2008) Photo © Filmové studio Barrandov Viktor Preiss, Jaroslava Kretschmerová - Jména předků Ferdinand Sličný a Josefa Šílená, o kterých kníže ( Josef Kemr) tvrdí, že postavili jeho zámek, nejsou až tak úplně vymyšlená a v naší historii se skutečně objevila. Ferdinand I. Habsburský, který byl český, německý, uhersky král a německý císař, byl druhorozený syn burgundského vévody Filipa I. Sličného (1478–1506) a kastilské královny Johany Šílené. Jeho sestra Marie Habsburská byla manželkou českého, uherského a chorvatského krále Ludvíka Jagellonského.

Hledejte: s čerty nejsou žerty | Ulož.to

  1. Csfd s certy nejsou zerty erty bombuj
  2. Hledejte: s certy nejsou zerty | Ulož.to
  3. Vyhledávání - Zkouknito - online videa, online TV, webcamery, 3gp videa, fotoalba.
  4. Csfd s certy nejsou zerty cela pohadka
csfd s certy nejsou zerty erty trailer

československý film z roku 1985 S čerty nejsou žerty je český pohádkový film režiséra Hynka Bočana natočený v roce 1984 na motivy pohádek Boženy Němcové Čertův švagr a O Nesytovi. [1] Je považován za jednu z nejoblíbenějších českých pohádek. [ zdroj? ]

Erty film online

Hledat video, audio, obrázky a další soubory Nahrát soubory Zpět Menu Stahovat rychle Darovat kredit Můj účet Přihlásit Registrovat Česky Slovensky English Polski Tmavý / Světlý režim Jste starší 18 let? Ano, jsem Ne, nejsem Vše Video Obrázky Archivy Audio Dokumenty Buď svá Machr Zobrazit seznam Řazení: Relevance Nejnovější Hodnocení Od největšího Od nejmenšího Zapamatovat filtry reklamní sdělení

csfd s certy nejsou zerty 2

Pro vstup do Pekla – skalní schody – pak štáb vybral hrad Sloup. ČTĚTE TAKÉ: TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo A která PRINCEZNA je ta NEJKRÁSNĚJŠÍ? Hlasujte! Kterého bratra z pohádky Tři bratři byste, dámy, braly vy? HERCI Z ULICE PROMLUVILI: Kdo z nich zrušil Vánoce? A kdo je raději tráví u moře? Pomoc v Tanzanii, nebo sledování seriálů! I takto tráví Vánoce vaši oblíbenci z Ordinace

Erty bombuj

Zdroj: TV Nova Natáčení oblíbené čertovské pohádky, bez které si snad Vánoce ani nelze představit, probíhalo na několika zajímavých místech. Konkurzu na roli princezny Adelíny se mimo jiné zúčastnila i Zlata Adamovská, kterou vídáte v Ordinaci v růžové zahradě 2. A co dalšího jste nevěděli? Natáčení pohádky S čerty nejsou žerty, která byla natočena na základě pohádky Boženy Němcové Čertův švagr, dalo všem členům štábu pořádně zabrat. Produkce neustále cestovala, protože točení probíhalo na celé řadě lokací. Nejvíce času strávil štáb v Českém ráji, v Průhonicích a v pískovcových jeskyních u České lípy. Zdroj: TV Nova V malebné vesničce Střehom v Českém ráji, nedaleko Sobotky, najdeme pohádkový mlýn, který tu stojí už od roku 1516. Tento mlýn posloužil jako domov hlavního hrdiny pohádky Petra Máchala, kterého ztvárnil herec Vladimír Dlouhý. V současné době slouží mlýn pouze k bydlení, ale dřevěné mlýnské kolo je stále funkční. Podívejte se také na: ODHALENÍ 7 VELKÝCH CHYB v pohádce S čerty nejsou žerty: Žaluzie v oknech i umělá stěna!
Děj Editovat Petr Máchal vyrůstá se svým otcem ve mlýně. Maminka mu zemřela a jeho otec se rozhodne znovu oženit. Vezme si mladou Dorotu, jež se za něho vdala ale jen kvůli majetku. Jejím přičiněním mlynář brzy zemře a vdova se může scházet se správcem ze zámku, jehož jediným zájmem jsou také jen peníze a který v knížectví fakticky vládne – tak aby se sám co nejvíce obohatil. Dorotin nevlastní syn Petr raději z mlýna odejde. Správce ho chce nechat vsadit do vězení, aby s Dorotou mohl definitivně získat mlýn. Petra pronásleduje knížecí armáda v čele s neschopným kaprálem. Nakonec se jí ho podaří dopadnout a poslat před soud, kde je Petr odsouzen na 12 let služby v armádě. Ještě před svým zatčením Petr zachrání život dvěma knížecím dcerám, chamtivé Angelině a hodné Adélce. Petrovi se zalíbí Angelina, ona jím však pohrdá, ale mladší Adélka má mlynářova syna upřímně ráda. To už se o Dorotinu duši zatěžkanou hříchy zajímá peklo. Čert Janek ji má přivést do pekelného království, Dorota je ale mazaná a stále Jankovi uniká.

Čert, ďábel a peklo, splývající v tomto vnímání s přirozeným strachem z neodvratné smrti, chápané jako jediná doložitelná spravedlnost, se za těchto okolností měnili ve svůj opak: ve své druhu boží pomocníky (koneckonců se beztak jednalo také o anděly, byť padlé, tj. čest a mravnost před tváří boží ztrativší). Z tohoto myšlenkového pozadí o to více oceníme jak čerstvost předlohy Němcové, tak nenásilné aktualizace (zpodobení pekla ve filmu ne náhodou připomíná základní znaky pozdní normalizace) neméně pozoruhodného filmového zpracování. Dva nadějní, tehdy začínající herci Ondřej Vetchý a Vladimír Dlouhý tu dostali - a beze zbytku také využili - mimořádně cenné příležitosti. Česká klasická filmová pohádka a její škola tu dosahují jednoho ze svých výsostných vrcholů. Tvůrcům filmu (spoluautorem scénáře je divadelní historik a kabaretiér Jiří Just známý i svou polistopadovou ekologickou publicistikou) se dařilo a daří k vytržení opakovaně přivádět již druhou a třetí diváckou generaci. Myslím, že není pochyb o tom, že generace nikoliv první a nikoliv poslední.

csfd s certy nejsou zerty erty herci

Hynek Bočan natočil smrtící kombinaci humoru, pohodové podívané a čertovské symfonie. Všichni herci bez výjimky jsou skvělí - Preiss, Nárožný, Dlouhý, Kretschmerová, Kemr, Heřmánek... výbornou práci odvedl i Uhlíř, který složil pěknou muziku. Zlatý špendlík české pohádkové nástěnky. Kdykoli se na pohádku podívám rád, jen to duo Preiss - Nárožný je fantastické a Karel Heřmánek předvádí, jak má vypadat čert (prosím vás, pusťte tuhle pohádku Troškovi) - Král tmy Lucifer XIV. (---> flanker: došla, došla). Pohádka s výrazným humorným podkresem se nese v neskutečně elegantním duchu, to co jiné (moderní) pohádky sáhodlouze okecávají, tady je řečeno krátce a výstižně, proto více vyniknou i choreograficky velmi atraktivní scény (mimochodem vcelku dlouhé scény, smekám před aktéry a zvláště Vladimírem Dlouhým). Ani jeden dialog nepůsobí přitaženě a už vůbec ne trapně... a proč by měl, když režisér použil a vymáčkl hereckou elitu, která musí pohádky milovat, jinak by se svých rolí nezhostili jako čert Doroty nebo Petr korbele piva.